NAGRODA EDIPRESSE POLSKA
16 grudnia 2008

Zaprojektowana w Biurze Architektonicznym Barycz i Saramowicz willa z dranicy cedrowej i betonu licowego w Krakowie-Libertowie przy ul. Jabłoniowej otrzymała Nagrodę w konkursie Projekt Roku 2008 Miesięcznika "Dom&Wnętrze" Wydawnictwa Edipresse Polska. Inwestorem budynku jest znany krakowski hotelarz Pan Krzysztof Kwaśny. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas uroczystej gali, w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

NOWA ARCHITEKTURA W POLSKICH KURORTACH
22 października 2008

Tomasz Nosal przedstawia w "Dzienniku Polskim", nr 248 (19 562) z 22 października 2008 r., w artykule pt. "Pomysł na wieloplanowość. Nowa architektura w polskich kurortach" budynek Pensjonatu pod Kasztanami, projektu Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz, pisząc m.in.: "wzniesiony niedawno w Piwnicznej-Zdroju przy Rynku budynek Pensjonatu pod Kasztanami zyskał na Sądecczyźnie renomę jako miejsce, które słynie nie tylko z doskonałej kuchni, ale również - cieszy oczy architekturą. Zrealizowany przy użyciu hipernowoczesnych środków wyrazu architektonicznego, nie jest bynajmniej kalką stylu międzynarodowego. Stanowi nawiązanie do tradycji modernistycznej architektury uzdrowisk popradzko-krynickich czasu dwudziestolecia międzywojennego. Jest wskazówką w dyskusji, jak może wyglądać nowoczesna architektura w uzdrowiskowych miejscowościach Małopolski."

CEDERVALL ARKITEKTER
10 października 2008

Odwiedziła nas grupa architektów ze Szwecji. Kilkunastu projektantów oraz właściciel i dyrektor firmy Pan Björn Stillefors. Biuro Architektoniczne Cedervall Architekter ma siedzibę w Sztokholmie. Specjalizuje się w projektowaniu budynków oświaty i wychowania. W ramach corocznych warsztatów projektowych, architekci odwiedzają każdego roku najbardziej progresywne budynki szkół, wznoszone w różnych częściach świata. W tym roku wybrali Polskę i Nowy Gmach Zespołu Szkół Społecznych nr 6 Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Senatorskiej 39 w Krakowie. Organizatorem spotkania był ORBIS S.A., jego gospodarzem - dyrektor szkoły Pani Magdalena Siekańska. W jego trakcie dr Rafał Barycz wygłosił prelekcję na temat nowoczesnych sposobów projektowania budynków edukacji oraz szczegółowo przedstawił wzniesiony budynek.

NASI DYPLOMANCI
8 września 2008

Dziewięciu studentów z Mistrzowskiej Klasy Projektowej, prowadzonej przez dr Rafała Barycza i dr Pawła Saramowicza na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Szkoły Wyższej, otrzymało tytuły inżynierów architektury. Komisja egzaminacyjna wysoko oceniła prace dyplomowe: Tomasza Babicza (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Częstochowie), Katarzyny Gardeły (Hala Stulecia Klubu Sportowego Cracovia), Jana Lorka (Budynek ekspozycyjno-biurowy w Krakowie), Bartosza Łukasiewicza (Muzeum COP w Stalowej Woli), Martyny Nowak (Mobilhouse), Magdaleny Pecki (Pensjonat Spa w Piwnicznej-Zdroju), Agaty Sawickiej (Dworzec zespolony kolejowo-autobusowy w Jarosławiu), Tomasza Trzebuni-Niebiesa (Centrum Tenisowe Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie), Mateusza Wcisły (Muzeum Węgla Kamiennego w Katowicach). Wszystkim naszym przesympatycznym Studentom - serdecznie gratulujemy, życząc wielu sukcesów w pięknym zawodzie architekta.