BOŻE NARODZENIE 2015
24 GRUDNIA 2015

"Bóg się rodzi - moc truchleje!"

Naszym Drogim Przyjaciołom, Klientom, Współpracownikom i Kooperantom składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i udanego Nowego Roku 2016 - Rafał Barycz, Paweł Saramowicz, wraz z zespołem Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz.

Christmass Greetings and best wishes for the New Year 2016!

Frohe Weihnachten und viel Glück im Neuen Jahr 2016!

OSIEDLE NA RYBITWACH W KRAKOWIE
21 GRUDNIA 2015

Rybitwy to postindustrialna dzielnica na wschodzie Krakowa. Nowe inwestycje, jak zespoły mieszkaniowe, przemysł oparty na wiedzy i wysoko zaawansowanych technologiach, budynki użyteczności publicznej oraz biurowe, infrastruktura społeczna, zieleń urządzona, są szansą na uczynienie z niej nowoczesnego smart-city do pracy, życia i mieszkania. Projekty osiedla mieszkaniowego ASCO na Rybitwach w Krakowie wykonali studenci Mistrzowskiej Klasy Projektowej Barycza i Saramowicza, Pani Alicja Sułek i Pan Mateusz Różana.

OSIEDLE NA RYBITWACH W KRAKOWIE
21 GRUDNIA 2015

Rybitwy to postindustrialna dzielnica na wschodzie Krakowa. Nowe inwestycje, jak zespoły mieszkaniowe, przemysł oparty na wiedzy i wysoko zaawansowanych technologiach, budynki użyteczności publicznej oraz biurowe, infrastruktura społeczna, zieleń urządzona, są szansą na uczynienie z niej nowoczesnego smart-city do pracy, życia i mieszkania. Projekty osiedla mieszkaniowego ASCO na Rybitwach w Krakowie wykonali studenci Mistrzowskiej Klasy Projektowej Barycza i Saramowicza, Pani Alicja Sułek i Pan Mateusz Różana.

WYKŁAD DR. RAFAŁA BARYCZA NA DNIU MŁODEGO ARCHITEKTA W WARSZAWIE
12 LISTOPADA 2015

W dniu 22 października 2015 r. w Pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie ponad siedmiuset młodych architektów i studentów architektury wzięło udział w Dniu Młodego Architekta. Wysłuchali oni wykładu dr. Rafała Barycza pt. "Współczesna willa w Polsce". Organizatorem otwartych warsztatów edukacyjnych było Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Builder oraz Mecenasi Polskiej Architektury. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

DEA VITA: MODERNES EINFAMILIENHAUS
12 PAŹDZIERNIKA 2015

Niemiecki żurnal architektoniczny "Dea Vita" prezentuje zbudowaną według naszego projektu Leśna Willę w Izabelinie k. Warszawy, pisząc m. in.: "Optisch ansprechend, dauerhaft und äußerst stabil - die Gabione hat viele Vorteile. Doch bis jetzt wurde der Steinkorb vor allem als Ersatz zum Gartenzaun eingesetzt. Bis jetzt - denn vor kurzem wurde in Polen ein modernes Einfamilienhaus fertiggestellt, wo die Gabione einen spielerischen Akzent in der ansonsten minimalistischen Struktur der Fassade setzt. Das polnische Architekturbüro Barycz und Saramowicz wurde mit der Aufgabe beauftragt, ein modernes Einfamilienhaus möglichst schnell zu entwerfen und fertigzustellen."

WYKŁAD RAFAŁA BARYCZA
28 WRZEŚNIA 2015

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Builder oraz Mecenasi Polskiej Architektury zapraszają na wykład doktora Rafała Barycza pt. "Współczesna willa w Polsce". Wykład zostanie wygłoszony w Pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie w dniu 22 października 2015 r. o godz. 13:00. Wykład jest częścią programu Dnia Młodego Architekta - otwartych warsztatów edukacyjnych dla architektów i studentów architektury.

"WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE". EPILOG
31 SIERPNIA 2015

W wrześniowym numerze miesięcznika "Builder" (nr 9/ 2015) ukaże się podsumowujący odcinek cyklu "Współczesna willa w Polsce według Barycza i Saramowicza." Pozwoliliśmy sobie zatem na parę słów syntezy, pisząc: "Prawdziwym podmiotem projektowania jest człowiek i jego psychofizyczne potrzeby. Skuteczność proponowanych przez projektanta rozwiązań sprawdza się w mieszkalnictwie na przestrzeni lat zamieszkiwania. Jeżeli przestrzenne idee odnoszą zamierzony skutek, są akceptowane przez ludzi w ich złożoności, sprzyjają życiu rodzinnemu, integrują pokolenia - jest to prawdopodobnie najpiękniejsza rzecz, która może spotkać architekta w jego zawodowym życiu."

"WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE BARYCZA I SARAMOWICZA". ODCINEK SZÓSTY
27 LIPCA 2015

Miesięcznik "Builder" (nr 7/ 2015), w ramach wykładów "Mistrzów Architektury", kontynuuje prezentację osiągnięć Biura Architektonicznego Barycza i Saramowicza w dziedzinie architektury mieszkaniowej. W autorskim artykule opisujemy Country-house w Promnej nad Pilicą oraz Kamienny Dom na Woli Justowskiej w Krakowie.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA AKTÓW POWOŁANIA DO MKUA
08 CZERWCA 2015

W dniu 8 czerwca 2015 r. Prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski wręczył akty powołania członkom Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Uroczystość odbyła się w Pawilonie Wyspiańskiego przy Pl. Wszystkich Świętych w Krakowie. Dr Rafał Barycz będzie zasiadał w MKUA już czwartą kadencję. "Będziemy dalej usilnie pracowali, by nasze miasto stawało się coraz piękniejsze, a jego przestrzeń jeszcze bardziej przyjazna obywatelom." (RB).

PIĄTY ODCINEK CYKLU "WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE"
29 CZERWCA 2015

To już piąty odcinek cyklu, w którym miesięcznik "Builder" (nr 6/ 2015), w ramach wykładów "Mistrzów Architektury", prezentuje wille i rezydencje, powstałe w naszym biurze architektonicznym. Tym razem przedstawiamy: Betonową rezydencję w Izabelinie oraz Willę w dwóch pawilonach w Mielcu.

POSTĘPOWE HOTELE W EUROPIE
11 MAJA 2015

"Postępowe hotele w Europie" są przedmiotem artykułu doktora Rafała Barycza, przygotowanego na zamówienie miesięcznika "Builder". Znajdziemy go w numerze 5 (214)/ 2015.

MISTRZOWIE ARCHITEKTURY. WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE. CZĘŚĆ CZWARTA
27 KWIETNIA 2015

Miesięcznik "Builder" w numerze 4 (213)/ 2015, w ramach wykładów "Mistrzów Architektury", kontynuuje publikację cyklu pt. "Współczesna willa w Polsce według Barycza i Saramowicza". W czwartym odcinku przedstawiamy nasze sztandarowe dzieła z ostatnich lat: Willę Krakowiaków Zachodnich oraz Dom na Sprzedaż.

"ARCHITEKTURA": KAMIENICA NA STARYM PODGÓRZU W KRAKOWIE
20 KWIETNIA 2015

Miesięcznik "Architektura" w numerze 4 (247)/ 2015 prezentuje zaprojektowaną w Biurze Architektonicznym Barycza i Saramowicza kamienicę na Starym Podgórzu w Krakowie. "Pełne klimatycznych miejsc krakowskie Podgórze upodobali sobie ostatnio nie tylko bywalcy modnych klubów, ale również deweloperzy. (...) Wkrótce dołączy do nich apartamentowiec projektu Rafała Barycza i Pawła Saramowicza. Architekci postanowili odnieść się do najdawniejszej historii dzisiejszej Dzielnicy XIII, na terenie której istniały niegdyś bogate złoża krzemienne i rozwinął się przemysł wydobywczy. Elewacje obiektu skomponowali z płyt włókno-cementowych o fakturze porowatych skał i barwionych w masie na kolor jasnoszary oraz blachy tytan-cynkowej wstępnie patynowanej. W budynku znajdzie się 25 mieszkań, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 4250 mkw. Apartamentowiec uzupełni pierzeję ulicy Zamoyskiego na krakowskim Podgórzu."

WIELKANOC 2015
5 KWIETNIA 2015

Drogim Przyjaciołom, Klientom, Współpracownikom i Kooperantom najlepsze życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy składają Rafał Barycz, Paweł Saramowicz, wraz z zespołem Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz.

Happy Easter! Frohe Ostern!

WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE. CZĘŚĆ TRZECIA
27 MARCA 2015

Miesięcznik "Builder" w numerze 3/ 2015, w ramach "Lekcji Architektury", kontynuuje publikację cyklu pt. "Współczesna willa w Polsce według Barycza i Saramowicza". W trzecim odcinku: Willa Jurajska oraz Nowoczesny Dwór Polski.

STATUETKA TOP BUILDER 2015 DLA BARYCZA I SARAMOWICZA
11 MARCA 2015

"11 marca 2015 r. miesięcznik "Builder" już po raz siódmy wystawił referencje najlepszym rozwiązaniom na rynku budowlanym. Podczas uroczystej gali rozdane zostały statuetki TOPBuilder 2015.

Tytuł i statuetka TOPBuilder to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych wyróżnień na polskim rynku budowlanym. Przyznawane jest raz w roku najwyższej jakości produktom i rozwiązaniom budowlanym, modelowym realizacjom, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne oraz produktom IT dla budownictwa."

Laureatem Top Buildera 2015 w dziedzinie architektury jest Biuro Architektoniczne Barycza i Saramowicza. Na zdjęciach: dr arch. Paweł Saramowicz odbiera Top Buildera 2015 w imieniu Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz. Towarzyszy mu przedstawiciel naszego strategicznego inwestora, Wiceprezes Spółki Akcyjnej ASCO S.A. Pan Tomasz Gutek.

TOPBUILDER 2015 DLA BARYCZA I SARAMOWICZA
09 MARCA 2015

"TopBuilder to jedna najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła nagradza tytułem i statuetką TopBuilder najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w budownictwie. Nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia dedykowane branży budowlanej." Gala TopBuilder 2015 odbędzie się 11 marca 2015 roku o godz. 17.00 w Poznaniu podczas Targów Budma, w pawilonie 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po uroczystości laureaci spotkają się na bankiecie w pawilonie 15 o godz. 19.00.

Laureatem Nagrody Top Builder 2015 w dziedzinie architektury jest Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz.

WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE. CZĘŚĆ DRUGA
13 LUTEGO 2015

Miesięcznik "Builder" w numerze 2/ 2015, w ramach "Lekcji Architektury", kontynuuje publikację cyklu pt. "Współczesna willa w Polsce według Barycza i Saramowicza". W drugim odcinku: willa w krajobrazie naturalnym w Niepołomicach k. Krakowa oraz leśna willa w Izabelinie.

WERNISAŻ VISEGRAD FOUR 2014
20 STYCZNIA 2015

W siedzibie Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich odbył się wernisaż wystawy V4 2014. "Wystawa przedstawia aktualny stan umysłowy i fizyczny architektury domów rodzinnych w krajach Czwórki Wyszehradzkiej". Prezentuje ona 40 najciekawszych domów, jakie zbudowano w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Jednym z nich jest Leśna Willa, zaprojektowana przez Barycza i Saramowicza w Izabelinie k. Warszawy przy ul. Orła Białego. Słowo wstępne wygłosił sekretarz generalny Węgierskiego Stowarzyszenia Architektów Pan András Borsos, po czym autorzy prezentowanych budynków przedstawili krótkie wykłady architektoniczne. Na zdjęciu: przemawia dr Rafał Barycz.

ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ V4 2014
13 STYCZNIA 2015

Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza na wernisaż wystawy V4 2014. Wybrane realizacje z krajów Grupy Wyszehradzkiej zaprezentowane zostaną w kolejnej siódmej edycji przedsięwzięcia, organizowanego od 2008 roku przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier.

Wyboru prezentowanych obiektów dokonały stowarzyszenia architektów każdego z krajów: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Wystawa Domy Jednorodzinne V4 jest tradycyjnie ogłaszana podczas Światowego Dnia Architektury. "Podróżująca" wystawa odwiedziła już Budapeszt i Pragę. Z Krakowa pojedzie do Bratysławy. Wystawa V4 Family Houses 2014 eksponowana będzie w siedzibie Oddziału Krakowskiego SARP w dniach 13-27.01.2015. Wernisaż odbędzie się we wtorek 13 stycznia 2015 roku o godz. 18:00 w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Reprezentantem Polski na wystawie V4 2014 jest Biuro Architektoniczne Barycza i Saramowicza, budynkiem Leśnej Willi w Izabelinie przy ul. Orła Białego.

WSPÓŁCZESNA WILLA W POLSCE
9 STYCZNIA 2015

Miesięcznik "Builder" w numerze 1 / 2015, w ramach "Lekcji Architektury", rozpoczyna publikację cyklu pt. "Współczesna willa w Polsce według Barycza i Saramowicza". W pierwszym odcinku: willa z betonu i dranicy w Krakowie oraz kamienna rezydencja w Konstancinie.

ID
6 STYCZNIA 2015

Miesięcznik "ID Proiect" prezentuje willę z betonu licowego i dranicy cedrowej, wzniesioną według projektu Barycza i Saramowicza w Krakowie-Libertowie przy ul. Jabłoniowej. To kolejny międzynarodowy honor, który spotyka ten niezwykły budynek.