ARCHITEKCI POLSCY O ARCHITEKTURZE
14 września 2009

Niebawem w wydawnictwie Kanon ukaże się długo oczekiwany album "Architekci polscy o architekturze", którego autorem jest Pan Tadeusz Barucki. Ta bardzo cenna kulturowo książka przedstawia zawodowe credo czołowych polskich architektów. Nasz portal architektoniczny już dziś prezentuje jej fragmenty.

PODOBA NAM SIĘ
10 września 2009

Willa państwa Savoye. Poissy. Ikona nowoczesnej architektury. Projektował Charles-Édouard Jeanneret - Le Corbusier.

KONKURS DOMU I WNĘTRZA
24 sierpnia 2009

Wydawany przez Edipresse Polska miesięcznik "Dom&Wnętrze" ogłosił konkurs na najciekawszy projekt willi mieszkalnej.
"Konkurs na najlepszy projekt domu jednorodzinnego pojawia się na naszych łamach cyklicznie od 2002 roku. Jest wyjątkowy (żadne inne czasopismo nie organizuje podobnego) i prestiżowy (laureaci cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów)." - czytamy w najnowszym numerze miesięcznika, "Dom&Wnętrze", nr 8 (167)/ 2009, s. 108-110.
Wśród dwunastu wybranych projektów, które biorą udział w finale tegorocznej edycji, znalazł się budynek z gontu i gabionów, realizowany przez BIURO ARCHITEKTONICZNE BARYCZ i SARAMOWICZ w Izabelinie k. Warszawy. "Tradycyjne materiały - nowoczesna forma" - tak redakcja miesięcznika komentuje innowacyjną architekturę willi.
Na projekt można głosować do 7 października 2009 r., wysyłając SMS pod numer 73012, w treści wpisując DOM.6. Koszt SMS-a to 3,66 zł z VAT.

NAJPIĘKNIEJSZA INWESTYCJA KRAKOWA.
BIUROWIEC ASCO S.A. I NOWY GMACH SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO

9 czerwca 2009

"Dziennik Polski", w numerze 134 (19 752) z 9 czerwca 2009 r., prezentuje listę ścisłej czołówki budynków "zasługujących na uhonorowanie tytułem najpiękniejszej inwestycji Krakowa z lat 1989 - 2009." Są na niej dwie budowle zbudowane według projektów BIURA ARCHITEKTONICZNEGO BARYCZ i SARAMOWICZ: budynek biurowy Spółki Akcyjnej ASCO przy ul. Kącik 4 w Krakowie oraz Nowy Gmach Zespołu Szkół Społecznych nr 6 Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Senatorskiej 39 w Krakowie.
"Wśród Czytelników najpopularniejsze i najwyżej oceniane są te obiekty, które bardzo dobrze zakorzeniły się pejzażu architektonicznym." - napisał w imieniu pomysłodawców plebiscytu Redaktor Janusz Michalczak, konkludując:
"Mamy XXI wiek. Kraków, który należy do najchętniej odwiedzanych miast w świecie, słynie przede wszystkim z zabytków, urokliwych restauracji i znakomitej kuchni. Aby stał się miastem żywym, a nie funkcjonował jedynie jako urbanistyczna atrakcja rodem z wieków minionych, musi w swej tkance wypełniać się nowymi, atrakcyjnymi pod względem formy obiektami architektonicznymi o przeznaczeniu publicznym i komercyjnym.
Z konieczności rozwoju, który wykracza daleko poza standardowe formy, zdało sobie sprawę wiele znanych, historycznych europejskich miast. To właśnie niepowtarzalna uroda Krakowa, która stanowi efekt pracy wybitnych twórców doby średniowiecza, renesansu oraz późniejszych, którzy projektowali nowe budynki na przełomie XIX i XX stulecia, obliguje nas do realizacji nowych obiektów na miarę tych z przeszłości, ale realizowanych przy użyciu współczesnych materiałów i wyrażających najnowsze idee."